Pravděpodobně jste na tuto stránku nepřistoupili přes hlavní stránku. Kliknutím na následující odkaz zobrazíte celou stránku.
www.snc.cz

Psali o nás

2013-12-21 Rock and Pop - recenze CD Indigové děti

„Takovéhle písničky já někdy šifruju označením ChyChy – chytlavé a chytré. (...) Naléhavý vokál jen umocňuje civilně poetické a přitom hravé texty a výsledkem jsou elegantní „dospělé“ hity.”

2013-07-18 MáHudba.cz - recenze CD Indigové děti

"Oproti debutové desce se nyní kapela přiklonila o trochu více ke střednímu proudu, ale zachovala si i tak svou podstatu a výjimečnost."

2013-06-15 Rockmag.cz - recenze CD Indigové děti

"Esence přitom tvoří hitový a přitom vůbec ne dementní pop/rock, který si zakládá na folkovém písničkářství a skvělého hudebního doprovodu, jehož nedílnou součástí jsou také mandolína nebo housle. (...) Za povšimnutí stojí také texty kapely. Právě těmi se totiž kapela výrazně odlišuje od většiny svých pop/rockových kolegů."

2013-06-10 Punxrebel.net - recenze CD Indigové děti

"Po albu Esence je zde další zářez, který se opět povedl. (...) Letmý nádech rocku a popu s velkou dávkou world music čerpající v kořenech ethno music."

2013-06-09 ČeskýRock.cz - recenze CD Indigové děti

"Deska je zcela odlišná od předchozích počinů a pouští se na neprobádanou půdu. Své posluchače si určitě najde a fanoušek je tvor adaptabilní a na nový face si rychle nebo pomaleji zvykne.(...) Když budete chtít, zaposloucháte se do textů a popřemýšlíte nad významem jednotlivých písní, a nebo jen tak necháte plynout proud hudby, který je v každé písni jiný, takže se nemusíte bát, že byste za volantem usnuli nudou."

2013-05-19 Folktime.cz - hodnocení desek

"Hodně kvalitní deska, plná skladeb, které si budete zpívat ještě týden po poslechu. Rocková tvář kapely je mnohem lepší a bohatší, než ta minulá, folková."

Tato stránka nabízí recenze členů redakce i posluchačů, a to jak pozitivní (viz shora) tak... ty ostatní.

"Dobré pro Radiožurnál. Pokud to někdo považuje za poctu, budiž."

 

2013-05-11 Hudebníknihovna.cz - recenze CD Indigové děti

"Pražská formace Esence řadí sama sebe mezi poprockové kapely, ale rozhodně se nevěnuje onomu vlezlému popu, který vás dennodenně pronásleduje z tuzemských rozhlasových stanic. Ne že by na jejím repertoáru chyběly přímočaré, melodické písničky se vstřícnými rytmy a chytlavými refrény, ale její aktuální album Indigové děti nabízí mnohem víc. (...) A posledním rozdílem oproti songům na první signální jsou chytré, inteligentní texty. Často originálně se zabývají mezilidskými vztahy, z různých pohledů nahlížejí na lásku, lehkost i tíži rozchodů, ale dokáží se i kriticky vymezit proti konzumní společnosti."

 

2011-03 Časopis Folk 3/2011

"Navštívenka" skupiny Esence

2011-03-04 ePortýr

"Esence zabije několik much jednou ranou" - rozhovor s Danielem Tobolou a Petrem Štikou

2011-01 Časopis Folk 1/2011

Recenze na cd Folk You! "Bajka o hoře, Mohamedovi a ponožkách v sandálech", která vyšla v posledním čísle časopisu Folk (dřívě Folk & Country).

"Na svou rockerskou minulost pánové občas upozorní frázováním a slovníkem (cigáro a kocovina se k jejich hudbě hodí víc neš šiška nebo kemp za tratí."

2010-12-15 Folktime

"Nejen o rocku a folku s Esencí" - Rozhovor s Petrem Štikou a Danielem Tobolou

2010-12-09 Radio Proglas

Esence představí akustické album

2010-11-16 Folktime

Recenze na cd Folk You! od Miloše Kellera

2010-10-04 Folktime

PR zpráva ke zveřejnění alba Folk You!

2010-08-10 Festivaly-koncerty.info

První recenze na cd Folk You!

"Musím přiznat, že jsem byla mile překvapená: při akustické podobě jsem čekala totiž mírný pokles onoho drajvu elektrické verze, ale nic takového se nekonalo. Naopak skladba získala další, příjemný rozměr. Stejně tak další vlaštovka z prvního alba Klonovaná, která nyní  kapele přinesla dokonce autorskou Portu 2010. Je tedy vidět, že Esence funguje a platí na posluchače jak v rockovém klubu, tak na folkovém festivalu."

2010-08-02 Folktime

Finále mezinárodní Porty z rychlíku

"A taky bylo znát, že každou oblast rozhodovala jiná  porota. Ta finálová se nakonec pochlapila a vybrala Klonovanou v podání Esence, před žánrovou odvahou poroty je třeba smeknout a vítězům upřímně gratulovat."

2010-07-22 Folktime

Zahrada ušima MK

"Esence – soutěžní den uzavírala a předvedla folk rock syntetizující z obou žánrů to lepší, včetně obsahu textů – tady jsem si byl Krtkem skoro jist, skončili těsně čtvrtí."

2010-07-19 Folktime

Krtci ve dvou dnech zcela jinak

"V sobotu koncert zavírala folk-rocková Esence. Předvídal jsem jim Krtka, nakonec zůstali těsně za stupni vítězů. Dva vynikající texty, podpořené šlapající muzikou a zkušenostmi odjinud. O skupině ještě bude určitě slyšet."

2010-04-28 Folktime

Portování, podruhé ve Starých Stodůlkách

"Po Alfíkovi přišla první bomba – Esence. Svěží pop-rock s dobrými a výraznými houslemi a vlastními melodiemi – žádný pseudofolklór, navíc s výraznými a odvážnými texty. Pokud syntéza folku s něčím, tak s tímhle, pokud cesta k větší důraznosti folku, který by měl oslovit více posluchačů, tak tudy. Esence také jednoznačně zaujala všechny členy poroty a postupuje."

2010-03-18 Muzikus

Recenze na nové cd od Petra Korála

"... když jednotlivé písně mají opravdu silný melodický základ a vůbec ne pitomý myšlenkový náboj (byť hovořit přímo o zpívané poezii by bylo poněkud nadnesené), co vlastně chtít více?"

2010-03-01 Festivaly-koncerty.info

Recenze na nové cd.

2010-02-21 Kulturní echo

Recenze na nové cd.

"Písnička, jako taková, je totiž tím hlavním co z Esence dělá tak trochu jinou kapelu. Ať si kdo chce co chce píše, jejich texty jsou ze života a patří do té skupiny textů, v kterých člověk najde leckdy sám sebe a svůj osud. Viz. song Lístek. Jeden z hlavních důvodů proč mi tahle partička přirostla k srdci."

2010-02-21 Ostrava online

Reportáž ze soutežního koncertu. "Havířov tentokrát ovládli pražští hudebníci"

2010-02-19 Rock Storm

Recenze cd Esence.

2010-02-19 Beatzone

Velmi příznivá recenze na nové cd!

"Takže ano , takhle má vypadat text a hudba všeobecně. ... jsou přesným příkladem, že dosti často neznámé nebo méně známé skupiny dokáží udělat mnohem hodnotnější tvorbu nežli interpreti Vám (nám) předkládané příkladně z Tv."

2010-02-19 Líheň

Zpráva ze základního kola soutěže Radegast Líheň.

"...vítězství právem patří hostů až z Prahy. Skupina Esence o něm přesvědčila perfektním nasazením a hlasovým projevem dvě třetiny poroty. Jsme rádi, že frontman kapely hned po koncertě prohlásil, že takovou atmosféru, jakou vytvořili havířovští diváci, neznají ani z domácích pražských klubů."

2010-17-02 Musicserver

Nejhorší recenze na nové cd skupinu Esence!!! :)

2007-01-15 Český rock

Report z koncertu v Rock Cafe 10.1.2007

2006-12-26 Muzikus

Reportáž z "Rockovek v Lipově". Autor: Filip Drábek

2006-04-05 Kulturní echo

Rozhovor s Petrem Štikou

2006-03-22 MusicZone

Krátký (a docela vtipně pojatý) článek o eSeNCi s rozhovorem s Petrem Š.  

2006-03-22 Kulturní echo

Recenze našeho koncertu "s'n'c - unplugged" z Rock Café z 16.3.